رشته های کنکور

آزمون عملی نقاشی

آزمون عملی نقاشی

آزمون نقاشی به گونه‌ای نیست که نیاز به کارنامه هنری داشته باشه؛ در این آزمون برای اساتید خلاقیت در ترسیم موضوعی که ارائه داده شده مهمه.

در این آزمون بر خلاف آزمون‌هایی مثل نمایش عروسکی، عکاسی و… نیازی به بردن رزومه نیست بلکه بهتره وسایل مورد نیاز مثل مدادرنگی، تراش و… همراهتون باشه. دفترچه‌ای بهتون داده میشه که بهتره به قوی بودن مهارت دست‌هاتون در لحظه متکی باشید.

زمان برگزاری کنکور عملی نقاشی

زمان برگزاری این آزمون حدوداً یکماه پس از کنکور تئوری انجام می‌شه و آزمون عملی ۲۷٪ در کنکور شما تأثیر داره.

‌نحوه برگزاری آزمون به این صورت هست که شما در فضایی مشابه کنکور تئوری قرار می‌گیرید و روی یک صندلی تک دسته می‌نشینید، بهتون یک دفترچه‌ای داده می‌شه که در قبال اون مسئول هستید، اگر پاره بشه  کثیف بشه یا هر اتفاقی براش بی‌افته دیگه دفترچه‌ای بهتون داده نمیشه. در یک صفحه موضوع اصلی باید ترسیم شده و در صفحات دیگر اتود‌های شما قرار می‌گیره. زمان  شما برای این آزمون سه ساعت و نیم در نظر گرفته می‌شه.

زمان نتایج آزمون عملی براساس روزی است که کارنامه سبز ارائه بشه.

منابع مشخصی برای آزمون وجود نداره، ترجیحاً بهتره در کنار یک استاد آموزش ببینید و یا از رسانه‌هایی مثل یوتیوب به آشنایی کامل‌تری برسید و یا از کتاب‌هایی با نسخه‌های انگلیسی و زبان‌های گوناگون استفاده کنید؛ بهتره برای هرچیزی که خلق می‌کنید هویت بسازید چراکه در روند کار بیشتر بهتون کمک می‌کنه و از خودتون راضی خواهید بود.

محل برگزاری آزمون در کارتی که براتون صادر میشه عنوان میشه؛ مثلاً شخصی که در یزد زندگی می‌کنه برای این آزمون لازم نیست به تهران سفر کنه؛ همین آزمون با توجه به کارت ثبت‌نام آزمون در شهر محل سکونت انجام می‌شه

در این مقاله از آموزشگاه کنکور هنریون تلاش کردیم که به صورت کامل آزمون عملی نقاشی را معرفی کنیم؛ برای کسب اطلاعات بیشتر به مقاله رشته نقاشی مراجعه کنید.

استاد یاسمن ثروتیان
مدرس برگزاری کلاس (نقاشی) در آموزشگاه کنکور هنریون

استاد یاسمن ثروتیان

 • ۱۲ سال مدرس طراحی دانشگاه هنر تهران
 • کارشناسی و ارشد از دانشگاه هنر تهران
 • رتبه ۱ عملی تصویر سازی رتبه ۲ عملی کارشناسی
 • طراحی و نقاشی زیر نظر استاد احمد وکیلی
 • تصویرگری ۳۰ جلد کتاب چاپ شده
 • منتخب نمایشگاههای بین الملی تصویرگری آفدستا، شارجه

کیانا غیایی
مدرس برگزاری کلاس (نقاشی) در آموزشگاه کنکور هنریون

استاد کیانا غیایی

 • کارشناس و کارشناس ارشد دانشگاه هنر
 • ۱۰ سال مدرس دانشگاه
 • ۱۳ سال تدریس موفق آزمون عملی کارشناسی و ارشد نقاشی
 • برنده ده ها جایزه و برگزاری بیش از ۳۰ نمایشگاه داخلی و خارجی

چگونه با تیم هنریون مشاوره بگیریم؟

اگه تصمیمت رو گرفتی، کافیه برای ثبت نام با شماره 0218879273209923083794 تماس بگیری. اگه هم مشورت رایگان قبل از ثبت نام میخوای، اسم و شمارت رو توی فرم پایین وارد کن تا باهات تماس بگیریم.

  اشتراک در
  اطلاع از
  guest
  0 نظرات
  بازخورد (Feedback) های اینلاین
  مشاهده همه دیدگاه ها