چگونه با تیم هنریون مشاوره بگیریم؟

اگه تصمیمت رو گرفتی، کافیه برای ثبت نام با شماره 0218879273209923083794 تماس بگیری. اگه هم مشورت رایگان قبل از ثبت نام میخوای، اسم و شمارت رو توی فرم پایین وارد کن تا باهات تماس بگیریم.

  کنکور هنر یک آزمون تخصصی برای پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی در دانشگاه های تحت نظر وزارت علوم سطح کشور است. در سالهای گذشته این آزمون یکبار در سال و در تیرماه برگزار میشد، اما طبق تصمیم گیری های صورت گرفته توسط سازمان سنجش، از دی ماه این آزمون دوبار در سال و در ماه های دی و تیر برگزار میشود. دانش آموزان میتوانند در هر دو نوبت آزمون شرکت کنند و بهترین رتبه ی کسب شده در این دو آزمون به عنوان ملاک سنجش آنها برای پذیرش در دانشگاه درنظر گرفته میشود. تمامی افرادی که دارای دیپلم دوازدهم نظام جدید یا دیپلم نظام قدیم یا مدرک کاردانی فنی و حرفه ای هستند میتوانند در این آزمون شرکت کنند.

  منابع کنکور هنر از زبان استاد حمیرضا شیردل

  منابع کنکور هنر از زبان استاد علی آزاد

  منابع کنکور هنر از زبان دکتر مهری

  منابع کنکور هنر سازمان سنجش

  در جدول زیر کتاب‌هایی که سازمان سنجش آموزش کشور(sanjesh.org) به عنوان منابع کنکور هنر ۱۴۰۴ معرفی کرده است را بیان می‌کنیم.

  منابع وزارتی دروس تخصصی معرفی شده توسط سازمان سنجش
  درک عمومی هنر تاریخ هنر تاریخ هنر ایران
  تاریخ هنر جهان
  مکاتب نقاشی
  آشنایی با هنرهای تجسمی
  حجم سازی1
  کارگاه نقاشی
  ادبیات کهن
  دانش فنی تخصصی معماری داخلی
  انیمیشن و تئاتر دانش فنی رشته انیمیشن پایه
  دانش فنی تخصصی رشته انیمیشن
  تولید پویا نمایی سه بعدی صحنه ای
  طراحی فضا و صحنه در پویانمایی
  خواص مواد و دوخت دانش فنی پایه صنایع دستی(فرش)
  دانش فنی پایه معماری
  طراحی دوخت
  موسیقی ساز شناسی ایرانی
  مبانی نظری و ساختار موسیقی ایرانی
  ساز شناسی جهانی(1)
  ساز شناسی جهانی(2)
  خلاقیت تصویری مبانی هنرهای تجسمی
  طراحی(1)
  طراحی(2)
  خط در گرافیگ
  خوشنویسی
  علم مناظر و مرایا
  کارگاه چاپ دستی
  صفحه آرایی
  دانش فنی پایه فتوگرافیگ
  طراحی صحنه
  نمایش عروسکی
  ماسک و گریم
  عکاسی(1)
  عکاسی(2)
  دانش فنی تخصصی فتوگرافیگ
  تصویربرداری و صدابرداری تلویزیون
  درک عمومی ریاضی و فیزیک

  بهترین منابع کمک درسی و تست

  منبع اصلی کنکور هنر، کتاب های وزارتی در جدول بالاهستند و پیشنهاد میکنیم تمامی کتاب های وزارتی کنکور هنر را تهیه کنید.

  برای کسب رتبه بهتر و یادگیری راحت تر و سریع تر، پیشنهاد مشاوره ای هنریون، شرکت در کلاس‌های آنلاین و یا حضوری است. شریط کلاس ها به گونه ای است که برای هر کسی با هر شرایط زمانی و مالی قابل ثبت نام است. میتوانید قبل از تصمیم گیری از مشورت رایگان مشاوران هنریون بهره مند شوید. کافیست با شماره های آموزشگاه تماس بگیرید و یا در تلگرام و یا اینستاگرام با همکاران ما در ارتباط باشید؛ همچنین برای دیدن شرایط بر روی دکمه زیر کلیک کنید.

  خرید کتاب های تجمیعی و خلاصه شده ی درسنامه را به هیچ عنوان پیشنهاد نمیکنیم.

  همچنین بدلیل تغییرات دو سال اخیر کنکور، قسمت های زیادی از کتاب های تست موجود در بازار با کنکور هنر جدید تطابق ندارد.

  شما میتوانید از سه کتاب تست جدید هنریون برای تست زنی استفاده کنید. مطالب این کتاب ها کاملا به روز و منطبق بر کنکور 1403 و 1404 هستند. برای تهیه کتاب با شماره های آموزشگاه تماس حاصل کنید و یا به دایرکت هنریون در اینستاگرام پیام بدهید.

  در این مقاله از آموزشگاه کنکور هنریون تلاش کردیم که به صورت کامل کتاب ها و منابع کنکور هنر را معرفی کنیم تا راهنمایی باشد برای شما؛ برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با کتاب ها به مقاله “کتاب های کنکور هنر” مراجعه کنید.

  کنکور هنر شامل دو بخش عملی و تئوری است. منابع مورد نیاز برای بخش تئوری پیش‌تر توضیح داده شد. اکثر رشته های کنکور هنر شامل آزمون عملی هستند که تاثیر این آزمون تقریبا چهار برابر شده است. (40 درصد از کل نتیجه منوط به آزمون عملی است) پس کسی که برای کنکور مطالعه دارد باید همزمان برای آزمون عملی هم تمرین داشته باشد.

  یکی از رایج ترین سوالات در بین دانش آموزان این است که آیا هنرستانی ها هم نیازی به شرکت در کنکور هنر دارند یا خیر؟؟

  یکی از مزیت های موجود برای دانش آموزان هنرستانی و کار و دانش، امکان ثبت نام مستقیم در دانشگاه بدون شرکت در کنکور سراسری است. بدین صورت که این دانش آموزان می توانند رشته هنرستان خود را در دانشگاه هایی که زیر نظر سازمان فنی حرفه ای فعالیت میکنند، با شرط معدل و به صورت روزانه و در مقطع کاردانی ادامه دهند. به عنوان مثال دانش آموز هنرستانی که در مقطع یازدهم مشغول به تحصیل است، برای ادامه تحصیل در دانشگاه میتواند به دو صورت می تواند اقدام کند:

  1. می تواند با شرط معدل و کسب نمرات بالا در هنرستان، به صورت مستقیم در دانشگاه‌ های زیر نظر سازمان فنی حرفه ای، در مقطع کاردانی ادامه تحصیل دهد. مانند دانشکده دخترانه ولیعصر در شهر تهران که به همین شیوه اقدام به پذیرش دانشجو می کند.
  2. شرکت در کنکور سراسری و پذیرش در دانشگاه های زیر نظر وزارت علوم و ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی.

  البته یادآوری این نکته خالی از لطف نیست که تمامی دانشکاه های معتبر کشور در رشته های هنری مثل دانشگاه تهران، دانشکاه هنر تهران،دانشگاه الزهرا، دانشگاه هنر اصفهان، دانشکاه شیراز و دانشگاه هنر های اسلامی تبریز، همگی زیر نظر وزارت علوم مشغول به فعالیت هستند و فقط از طریق کنکور سراسری اقدام به پذیرش دانشجو می کنند.

  یکی دیگر از سوالات رایج، دغدغه دانش آموزان رشته های نظری مثل رشته تجربی یا ریاضی است.

  اغلب این دانش آموزان نگران این نکته هستند که شاید از نظر سطح مطالعه هنری و  تسلط به کتاب های وزارتی هنرستان، ضعیف تر از دانش آموزان هنرستانی باشند  و شانس قبولی کمتری نسبت به هنرستانی ها داشته باشند، در صورتی که این تصور غلطی است. با توجه به افزایش تاثیر معدل و همینطور تاثیر بالای درس ریاضی فیزیک که دانش آموزان نظری در این درس پیش زمینه ای دارند، به هیچ عنوان نباید تصور کرد که نظری ها نسبت به هنرستانی ها شانس کمتری برای قبولی دارند. این نکته را هم باید در نظر گرفت که خود دانش آموزان هنرستان، گلچینی از کتب وزارتی را در طول فرآیند کنکور باید مطالعه بکنند که قطعا در بین این کتاب ها ، مواردی خواهد بود که مربوط به رشته تخصصی خودشان نیست.