چگونه با تیم هنریون مشاوره بگیریم؟

اگه تصمیمت رو گرفتی، کافیه برای ثبت نام با شماره 0218879273209923083794 تماس بگیری. اگه هم مشورت رایگان قبل از ثبت نام میخوای، اسم و شمارت رو توی فرم پایین وارد کن تا باهات تماس بگیریم.

  جلسه مشاوره کنکور هنر 1404

  کنکور هنر یکی از آزمون‌های آزمایشی سازمان سنجش هست که هر ساله مانند گروه های آزمایشی تجربی، ریاضی و انسانی از سوی این سازمان برگزار می‌شود؛ برای شرکت در این آزمون باید در زمان‌هایی که از قبل تعیین شده به سایت سازمان سنجش بروید و اقدام به ثبت نام کنید.

  کنکور سراسری هنر شامل رشته های مختلفی مثل: سینما، موسیقی، طراحی صنعتی، نقاشی، ارتباط تصویری(گرافیک)، عکاسی، بازیگری، کارگردانی، ادبیات نمایشی، طراحی صحنه، نمایش عروسکی، مجسمه سازی و … میشود.

  کنکور هنر دو بخش تئوری و عملی را شامل می شود، که در بخش تئوری داوطلب باید به سه درس درک عمومی هنر، خلاقیت تصویری، درک عمومی ریاضی و فیزیک در دفترچه کنکور پاسخ بدهد. بیشتر رشته های کنکور هنر دارای آزمون عملی نیز هستند، داوطلب باید پس از شرکت در کنکور تئوری نسبت به ثبت نام برای آزمون عملی هنر اقدام کنند، هر شخص میتواند در دو آزمون عملی ثبت نام کند. در واقع نتیجه کنکور و پذیرش داوطلب در دانشگاه موردنظر را تراز کنکور تئوری، سوابق تحصیلی و نمره آزمون عملی تعیین میکند.

  راهنمای جامع کنکور هنر؛ از صفر تا صد قبولی

  اگر قصد موفقیت در کنکور هنر را دارید باید با برنامه‌ریزی و آگاهی کامل درمورد منابع امتحان و نحوه تست‌زنی در کنکور پیش بروید. با درنظر داشتن این عوامل، موفقیت پیش روی شما خواهد بود. پس از اعلام نتایج کنکور هنر، باید رشته مورد نظر خود را انتخاب کنید. این مرحله اهمیت بالایی دارد، چراکه داشتن رتبه مناسب اما انتخاب رشته و دانشگاه اشتباه، شما را از هدف‌تان دور می‌کند. بنابراین، باید در ثبت رشته و دانشگاه مورد علاقه خود براساس اولویت، با دقت عمل کنید. در برخی از رشته‌های هنر، انتخاب رشته پایان ماجرا نیست، بلکه هنرجو باید برای آزمون عملی آماده شود. این آزمون یک ماه پس از کنکور هنر برگزار می‌شود.

  راهنمای قبولی و منابع کامل
  • چه کسانی می‌توانند در کنکور هنر شرکت کنند؟

  کنکور هنر برخلاف بسیاری از کنکورهای دیگر بین دانش‌آموزان رشته‌های هنری و سایر رشته‌ها تفاوت قائل نمی‌شود! تمام دانش‌آموزان فارغ از هنرستانی یا دبیرستانی بودن‌شان می‌توانند در این کنکور شرکت کنند.

  • آیا شرکت در کنکور هنر نیاز به پیش‌دانشگاهی هنر دارد؟

  کنکور هنر و کنکور زبان، جزو آزمون‌هایی هستند که افراد می‌توانند با مدرک پیش‌دانشگاهی همه گروه‌ها در آن شرکت کنند.

  رشته‌های قابل قبولی با کنکور هنر

  در جدول زیر لیست رشته های هنر آمده اما برای برای مطالعه بیشتر در این مورد به مقاله “رشته های کنکور هنر” مراجعه کنید.

  عکاسی طراحی پارچه نوازندگی موسیقی جهانی نمایش عروسکی مجسمه سازی هنرهای دیجیتال
  نقاشی طراحی لباس نوازندگی موسیقی ایرانی بازیگری موزه صنایع دستی
  گرافیک طراحی طلا و جواهر آهنگسازی سینما مرمت آثار تاریخی هنر اسلامی
  چاپ طراحی صنعتی ادبیات نمایشی کارگردانی مرمت بناهای تاریخی هنر صناعی
  کتابت و نگارگری طراحی صحنه تصویرگری تلویزیون باستان شناسی آموزش هنر

  کنکور هنر 1404

  کنکور سراسری هنر مانند کنکورهای دیگر شامل دو بخش عمومی و تخصصی است؛ دروس تخصصی این آزمون شامل:درک عمومی هنر، درک عمومی ریاضی و فیزیک، خلاقیت تصویری و تجسمی، خلاقیت نمایشی، خلاقیت موسیقی و خواص مواد میشود و دفترچه اختصاصی کنکور هنر شامل 100 سوال است که 115 دقیقه زمان دارد. محتوای بخش عمومی آن با سایر کنکورها مشترک است؛ در این بخش سوالات مربوط به زبان و ادبیات فارسی، زبان عربی، دین و زندگی و زبان انگلیسی طراحی می‌شوند(پایه دوازدهم علاوه بر این چهار مورد شامل سلامت و بهداشت هم میشود).

  مواد امتحانی کنکور هنر هرساله توسط سازمان سنجش اعلام می‌شود تا داوطلبان بتوانند باتوجه به منابع، برنامه‌ریزی مناسب داشته باشند.

  دروس اختصاصی هنر

  تعداد سوالات، زمان در نظر گرفته شده و ضریب برای هر بخش از سوالات تخصصی کنکور هنر به شرح زیر است:

  • درک عمومی هنر: 50 سوال با مدت پاسخگویی 50 دقیقه و ضریب 12
  • درک عمومی ریاضی و فیزیک: 30 سوال با مدت پاسخگویی 45 دقیقه وضریب 5
  • خلاقیت تصویری و تجسمی: 20 سوال با مدت پاسخگویی 20 دقیقه و ضریب 3

  سوابق تحصیلی

  تاثیر سوابق تحصیلی برروی نتیجه کنکور هنر 1404 مانند سال قبل، 40 درصد خواهد بود. بنابراین، نمرات دوره متوسط پایه یازدهم و دوازدهم تاثیر زیادی خواهند داشت.

  آزمون عملی

  همانطور که پیش‌تر گفتیم، برخی از رشته‌های هنر شامل آزمون عملی می‌شوند؛ این آزمون حدود یک ماه پس از آزمون اصلی، برای رشته‌های مورد نظر برگزار می‌شود. در فهرست زیر لیست رشته‌های کنکور هنر که شامل آزمون عملی هستند را مشاهده می‌کنید:

  • بازیگری
  • طراحی صحنه
  • نمایش عروسکی
  • عکاسی
  • سینما
  • طراحی صنعتی
  • آهنگ‌سازی
  • ادبیات نمایشی
  • مجسمه سازی
  • نوازندگی موسیقی ایرانی
  • نوازندگی موسیقی جهانی
  • کتابت نگارگری
  • گرافیک(ارتباط تصویری)
  • طراحی پارچه
  • طراحی لباس
  • آموزش هنر
  • نقاشی

  آزمون عملی کنکور هنر به‌عنوان مرحله دوم این کنکور شناخته می‌شود. هر یک از هنرجویان می‌توانند در دو آزمون عملی ثبت نام کنند. ضریب این آزمون باتوجه به تراز کنکور، سوابق تحصیلی و نتیجه کنکور، برروی پذیرش داوطلب برای دانشگاه و رشته مورد نظر تاثیر می‌گذارد.

  منابع مطالعه برای کنکور هنر

  منابع کنکور هنر ترکیبی از کتاب‌های وزراتی و کمک‌آموزشی است که طی سال‌های تحصیلی به دانش‌آموزان تدریس می‌شود. این منابع شامل کتاب‌های درسی مربوطه در پایه‌های دهم، یازدهم و دوازدهم می‌شوند.برای مطالعه بیشتر در این مورد به مقاله “منابع کنکور هنر” مراجعه کنید؛ لیست کتاب‌های آموزشی که به‌عنوان منابع کنکور هنر شناخته می‌شوند را در ادامه مطالعه می‌کنید:

  منابع وزارتی دروس تخصصی معرفی شده توسط سازمان سنجش
  درک عمومی هنر تاریخ هنر ایران، تاریخ هنر جهان، آشنایی با هنرهای تجسمی، آشنایی با مکاتب نقاشی، دانش فنی تخصصی طراحی و دوخت ویژه دختران ،عکاسی 1(مشترک با تصویری)،خوشنویسی(مشترک با تصویری)، دانش فنی پایه فتوگرافی(مشترک با تصویری)، حجم سازی1(مشترک با تصویری)، دانش فنی تخصصی معماری داخلی(120 صفحه اول)، کارگاه نقاشی(مشترک با تصویری)
  خلاقیت نمایشی آشنایی با ادبیات کهن ایران و جهان، دانش فنی پایه رشته انیمیشن، دانش فنی تخصصی رشته انیمیشن، تصویر برداری و صدابرداری برنامه های تلویزیونی، تولید پویانمایی سه بعدی صحنه ای، طراحی فضا و صحنه در پویانمایی، اصول و مبانی نمایش عروسکی، اصول مبانی طراحی صحنه، اصول و مبانی ماسک و گریم
  خلاقیت موسیقی مبانی نظری و ساختار موسیقی ایرانی، سازشناسی ایرانی، سازشناسی جهانی1، سازشناسی جهانی2
  خلاقیت تصویری خط در گرافیک، عکاسی2، پایه و اصول صفحه آرایی، علم مناظر و مرایا، طراحی1، طراحی2، مبانی هنرهای تجسمی، کارگاه چاپ دستی1، دانش فنی تخصصی فتوگرافیک، کارگاه نقاشی(مشترک با درک عمومی)، آشنایی با هنرهای تجسمی، حجم سازی(مشترک با درک عمومی)، عکاسی1(مشترک با درک عمومی)، خوشنویسی(مشترک با درک عمومی)، دانش فنی پایه صنایع دستی (فرش) پودمان 2 و 3(تصاویر نقشمایه های فرش)
  خواص مواد دانش فنی پایه صنایع دستی(فرش)، دانش فنی پایه معماری داخل
  ریاضی و فیزیک علم مناظر و مرایا، مبانی طراحی معماری

  علاوه‌بر کتاب‌های آموزشی، منابع آزاد کمک‌آموزشی هم برای دروس تخصصی کنکور هنر وجود دارند که به بهبود عملکرد داوطلبان کنکور هنر بسیار کمک می‌کنند. این منابع شامل موارد زیر می‌شوند:

  • کتاب‌های کمک آموزشی

  کتاب‌های کمک آموزشی متعددی جهت کمک به داوطلبان کنکور هنر وجود دارند. در این کتاب‌ها، باتوجه به سوالات کنکور سال‌های پیشین، تمام مطالب مفید جمع‌آوری می‌شوند تا داوطلبان کنکور بتوانند به‌صورت بهنیه و کاملا متمرکز برروی مطالب مهم و مفید تمرکز داشته باشند. این کتاب‌ها در انواع زیرشاخه‌های تخصصی رشته هنر در بازار وجود دارند.

  • کلاس‌های کنکور

  یکی دیگر از بهترین روش‌ها برای دسترسی به منابع آموزشی مفید، شرکت در کلاس‌های کنکور هنر است. این کلاس‌ها به متمرکز شدن داوطلبان برروی دروس و محتوای مفید کمک می‌کنند. البته، برای شرکت در این کلاس‌ها، اعتبار معلم و موسسه بسیار اهمیت دارد.

  • منابع آنلاین

  برخی از منابع مفید مربوط به کنکور هنر را می‌توان به‌صورت آنلاین در وبسایت‌های معتبر در این زمینه تهیه کرد. از این طریق، داوطلبان می‌توانند در وقت و انرژی خود برای شرکت در کلاس‌ها و خرید حضوری منابع صرفه‌جویی کنند.

  • نمونه سوالات کنکور هنر

  بررسی نمونه سوالات کنکور هنر یک روش عالی برای آشنایی با سوالات کنکور هنر، سوالات پرتکرار این آزمون و یافتن محتوای مهم هنگام مطالعه منابع کنکور است.

  تحلیل کنکور هنر 1403(اردیبهشت)؛ از زبان اساتید و مشاورین هنریون

  آمادگی برای قبولی در کنکور هنر

  بدون شک، مطالعه منابع کنکور هنر بدون استراتژی به موفقیت ختم نخواهد شد. درادامه لیستی از فعالیت‌هایی که به شما برای آمادگی برای کنکور هنر کمک می‌کنند را آورده‌ایم:

  • برنامه ریزی کنکور هنر: یک برنامه‌ریزی درست و ایده‌ال برای مطالعه منابع درسی تاحد زیادی برروی موفقیت شما در کنکور تاثیرگذار خواهد بود.
  • مدیریت زمان: مدیریت زمان هم درمورد مطالعه برای کنکور و هم در حین آزمون بسیار اهمیت دارد. داوطلبانی که بتوانند زمان را در کنترل خود بگیرند می‌توانند با ذهنی بازتر، بدون فشار و استرس به سوالات پاسخ دهند. همچنین، بدون مدیریت برروی زمان نمی‌توانید منابع کنکور را به‌موقع مطالعه و مرور کنید.
  • تکنیک‌های تست‌زنی: آشنایی با اصول تست‌زنی تاحد زیادی برروی عملکرد شما تاثیرگذار خواهد بود. بنابراین، در بین برنامه‌ریزی برای کنکور، حتما یادگیری تکنیک‌های تست‌زنی را درنظر داشته باشید.
  • تقویت مهارت‌های هنری: باتوجه به اینکه برخی از رشته‌های هنر شامل آزمون عملی می‌شوند، لازم است که علاوه‌بر مطالعه کافی، بعد عملی دانش هنری خود را هم تقویت کنید.
  • تمرین و تکرار: فراموش نکنید که برای ثبت شدن محتوا در ذهن، باید آن را تکرار کرد. به خواندن منابع به یک یا دو بار قانع نشوید، به‌ویژه آنکه حجم محتوا بسیار زیاد است و باعث سردرگمی شما خواهد شد. بهتر است درمورد محتوای مهم همواره تمرین و تکرار داشته باشید.
  • شرکت در کارگاه‌های آموزشی: کارگاه‌های آموزشی می‌توانند مسیر مطالعه برای کنکور هنر را برای شما آسان‌تر کنند. به کمک این کارگاه‌ها می‌توانید علاوه‌بر آشنایی با مطالب مهم، برنامه‌ریزی بهتری برای مطالعه منابع مهم داشته باشید.

  زمان ثبت نام کنکور هنر 1404

  از آنجایی که کنکور های سراسری سازمان سنجش از سال پیش به صورت دو مرحله ای برگزار می شود، برای مهلت ثبت نام هم دو بازه زمانی در نظر گرفته شده است. مهلت ثبت نام کنکور نوبت اول که در اردیبهشت ماه برگزار میشود ، از 21 تا 27 آبان ماه است. مهلت ثبت نام کنکور نوبت دوم هم که در تیرماه 1404 برگزار خواهد شد از 7 فروردین ماه سال جاری آغاز شده و تا 12 فرودین ماه تمدید شده است.

  نحوه ثبت نام کنکور

  برای ثبت نام در کنکور سراسری فقط باید از طریق سایت رسمی سازمان سنجش اقدام بکنید، در اولین مرحله باید پس از ثبت نام اولیه، اطلاعات مورد نیاز برای ثبت نام را آماده و کرده و در سایت بارگذاری بکنید. اطلاعات مورد نیاز برای ثبت نام:

  1. نام و نام خانوادگی
  2. شماره ملی و شماره موبایل
  3. نام پدر
  4. اطلاعات تکمیلی تحصیلی(کد سوابق تحصیلی و…)
  5. آدرس منزل و کدپستی
  6. ایمیل
  7. بارگذاری مدارک مربوطه(کارت ملی و شناسنامه)

  شرایط ثبت نام کنکور 1404

  شرایط عمومی ثبت نام برخی از شرایط ثبت نام کنکور برای همه زیرگروه های آزمایشی لحاظ می شود و همه داوطلبین باید دارای شرایط زیر باشند و تیک مربوط به این شرایط را در سایت انتخاب بکنند. باید این نکته را در نظر داشته باشید که شرکت کنندگانی که فاقد شرایط عمومی باشند، صلاحیت شرکت در آزمون های سراسری سازمان سنجش (sanjesh.org) را نخواهند داشت. شرایط عمومی تعیین شده از طرف سازمان سنجش برای ثبت نام کنکور به شرح زیر است:

  • اعتقاد به دین اسلام یا یکی از ادیان شناخته شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران
  • عدم احراز عناد(نه اعتراض) به جمهوری اسلامی ایران
  • نداشتن سابقه عضویت در سازمان ها و گروه های غیرقانونی و فراماسونری
  • نداشتن فساد اخلاقی
  • عدم اعتیاد به مواد مخدر

  شرایط اختصاصی ثبت نام کنکور هنر علاوه بر شرایط عمومی که برای ثبت نام کنکور گفته شد، کنکور هنر دارای یک سری شرایط اختصاصی هم هست که شرکت کنندگان باید در حین ثبت نام به این قبیل موارد توجه داشته باشند. برخی از مهم ترین شرایط به شرح زیر است:

  • دارا بودن گواهی پیش دانشگاهی یا دیپلم نظام جدید یا دیپلم چهار ساله دوره نظام قدیم یا دیپلم نظام آموزشی جدید از هر کدام از شاخه های نظری،فنی حرفه ای، و کاردانش (البته وضعیت این مدارک باید تا آخر شهریور امسال مشخص شود).
  • پذیرفته شدگان دوره های روزانه سراسری سال گذشته، در صورت ثبت نام و شرکت در کنکور سراسری، فقط مجاز به انتخاب رشته در دوره های غیر روزانه هستند.
  • نداشتن ممنوعیت تحصیل از نظر سازمان نظام وظیفه برای داوطلبان مرد.
  • متقاضی ثبت نام در کنکور نباید دانشجوی دوره روزانه دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی باشد.
  • نداشتن تعهد خدمت به ارگان و دستگاه های اجرایی،تعهدات سهمیه بومی و سهمیه مناطق محروم.

  تعداد داوطلبان کنکور 1404؛ در کنکور دی ماه تعداد شرکت کنندگان در کنکور هنر ۳۹۰۵۵ نفر بود که از این تعداد، ۲۹۰۸۲ نفر تعداد شرکت کنندگان زن و ۹۹۷۳ نفر تعداد شرکت کنندگان مرد را تشکیل می داد.

  تاریخ برگزاری کنکور 1404

  کنکور سراسری هر ساله فقط در نیمه اول تیرماه برگزار می‌شد؛ اما با توجه به تغییرات، کنکور امسال در دو نوبت اردیبهشت و تیر برگزار میشود.

  کنکور نوبت اول تاریخ 6 اردیبهشت ماه  و کنکور نوبت دوم در تاریخ 7 تیرماه ظهر  برگزار خواهد شد. در کنکور هنر اردیبهشت ماه و تیر ماه 1404 ، شما بایستی به ۱۰۰ سوال در ۱۱۵ دقیقه پاسخ بدهید.

  جزئیات سوالات دفترچه کنوکور هنر
  ۵۰ سوال از درس درک عمومی هنر (سوالات ۱ تا ۵۰)
  ۳۰ سوال از درس درک عمومی ریاضی فیزیک (سوالات ۵۱ تا ۸۰)
  ۲۰ سوال از درس خلاقیت تصویری (سوالات ۸۱ تا ۱۰۰)

  تغییرات کنکور هنر 1402 و 1403

  • حذف شدن دفترچه سوالات دروس عمومی و جایگزین شدن تاثیر معدل

  دقت کنید که نمره نهایی دروس عمومی 28 درصد تاثیر قطعی در نتیجه نهایی کنکور شما خواهد داشت.

  • کاهش تعداد دروس تخصصی و تغییر ضرایب

  درس تخصصی ترسیم فنی از کنکور سراسری هنر حذف شده و در درک عمومی هنرتعدادی سوال به دروس خلاقیت نمایشی، خواص مواد، خلاقیت موسیقی اختصاص داده شده است. ضرایب سه درس باقی مانده تغییر کرده است. ضرایب جدید این سه درس به این شکل است:

  درک عمومی هنر با ضریب ۱۲
  درک عمومی ریاضی فیزیک با ضریب ۵
  خلاقیت تصویری با ضریب ۳

  • تاثیر ۴ برابری نمره آزمون عملی در نمره نهایی کنکور سراسری نسبت به سال های گذشته

  نمره آزمون عملی شما با ضریب ۱۲ در رتبه نهایی شما تاثیر گذار خواهد بود، پس این نکته را به یاد داشته باشید که آزمون عملی یکی از مهم ترین بخش های کنکور سراسری هنر می‌باشد.

  سوالات متداول

  کنکور هنر هیچ محدودیتی برای دانش‌آموزان ندارد، به‌صورتی که تمام دانش‌آموزان هنرستانی و دبیرستانی شامل رشته تجربی می‌توانند در این آزمون شرکت کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر به مقاله “چگونه از رشته تجربی کنکور هنر بدهیم” مراجعه کنید.

  هر ساله دانش آموزان رشته های تجربی، ریاضی و انسانی تعداد قابل توجهی از داوطلبان کنکور هنر را تشکیل می‌دهند. کنکور سراسری دارای سه زیر گروه آزمایشی اصلی(تجربی،ریاضی،انسانی) و دو زیر گروه آزمایشی شناور است؛ به صورتی که همه داوطلبان حق شرکت در یک زیرگروه اصلی و یک زیر گروه شناور را دارند. پس شرکت کنندگان دارای دیپلم های غیررشته هنری هم می توانند در کنکور هنر شرکت کنند.

  باید توجه داشته باشید که سخت بودن آزمون فقط برای شما نیست بلکه برای تمام داوطلبان سخت خواهد بود! بنابراین درصورتی که شما با برنامه‌ریزی درست، منابع مهم کنکور هنر را مطلعه کرده‌ باشید، هیچ جای نگرانی نیست.

  باید توجه داشته باشید که سخت بودن آزمون فقط برای شما نیست بلکه برای تمام داوطلبان سخت خواهد بود! بنابراین درصورتی که شما با برنامه‌ریزی درست، منابع مهم کنکور هنر را مطلعه کرده‌ باشید، هیچ جای نگرانی نیست.

  داوطلبان کنکور هنر باید علاوه‌بر مطالعه برخی از کتاب‌های آموزشی سال‌های دهم، یازدهم و دوازدهم، از منابع آموزشی آزاد مانند انواع کتاب‌های کمک آموزشی استفاده کنند.

  جهت مطالعه برای کنکور هنر باید با مدیریت زمان، منابع مهم کنکور را مطالعه کنید. در این بین تمرین و تکرار مطالب مهم را فراموش نکنید. همچنین، باید برنامه‌ریزی درست داشته باشید و تکنیک‌های تست‌زنی و مهارت‌های هنری خود را تقویت کنید.

  افرادی که قصد شرکت در کنکور هنر را دارند باید در دو نوبت آبان ماه و فروردین ماه فرم‌های مربوط به ثبت نام را به‌صورت اینترنتی پر کنند.

  بدیهی است که تنها با خواندن کتاب‌های معرفی شده توسط سازمان سنجش نمی‌توان در کنکور هنر رتبه خوبی کسب کرد. داوطلبان در این مسیر به برنامه‌ریزی، دسترسی به مطالب مهم و تمرین و تکرار آنها نیاز دارند که شرکت در کلاس‌های کنکور این شرایط را فراهم می‌کند

  اشتراک در
  اطلاع از
  guest
  1 دیدگاه
  قدیمی‌ترین
  تازه‌ترین بیشترین رأی
  بازخورد (Feedback) های اینلاین
  مشاهده همه دیدگاه ها
  سپیده
  سپیده
  1 ماه قبل

  سلام من دوست دارم بازیگری بخونم برای قبولی در کنکور هنر 1404 چه کارهایی انجام بدم